Letartóztatták az orosz védelmi miniszter helyettesét, vesztegetés elfogadásával gyanúsítják
Tyimur Ivanov letartóztatását két hónapra rendelte el a bíróság. Ha bűnösnek találják, 15 évet is kaphat.
Tyimur Ivanov letartóztatását két hónapra rendelte el a bíróság. Ha bűnösnek találják, 15 évet is kaphat.
Hamish de Bretton-Gordon üdvözli, hogy Nagy-Britannia az évtized végéig a GDP 2,5 százalékára emeli a katonai kiadásokat, de az ukrajnai háború láttán attól tart, még ez is kevés lesz.
Az orosz politika törekvése az, hogy a Nyugat ne segítse Ukrajnát, illetve hogy a propaganda segítségével a bezárkózást és a szélsőséget pártoló nézetek kerekedjenek felül, írja a lap cikke.
A moszkvai terrortámadás megmutatta, hiába fűződik közös érdek a terrorizmus visszaszorításához, az amerikai és az orosz szolgálatok közti együttműködés ellehetetlenült a nagypolitika bizalmatlansága miatt.
Kijevi források szerint Oroszország május végén vagy június elején több frontszakaszon is támadást indít Kelet-Ukrajnában. Moszkva igyekszik kihasználni, hogy az év vége előtt nem várható, hogy megszűnne a nyomasztó orosz tüzérségi túlerő.
Az Európai Parlamentben a júniusi választás után várhatóan megnő a szélsőjobb szava a többi közt az olyan kérdésekben, mint Ukrajna katonai támogatása, mutat rá Armida van Rij, a Brit Külpolitikai Intézet, a Chatham House vezető kutatója, az európai programok vezetője.
Orosz földön nemzeti sportnak számít, hogy másra tolják rá a felelősséget, mondja a világhírű író a Neue Zürcher Zeitungban.
Kurgan megyében otthonuk elhagyására szólították fel az árvíz által veszélyeztetett területek lakosságát. A katasztrófa csak itt 18 ezer embert, valamint 10 ezer házat és ingatlant érinthet.
Egyre több nyugati politikus tartja elképzelhetőnek, hogy valamilyen formában nagyobb létszámú külföldi katonát vezényelnek az Oroszország ellen harcoló Ukrajnába. Moszkva harcosan reagál.
A hibrid rendszerek simán átmehetnek kifejlett autokráciába, de az sem kizárt, hogy a választások révén demokratizálódnak, írja az EUobserveren megjelent vendégkommentárjában Michael Meyer-Resende, a Berlinben működő független nemzetközi civil szervezet, a Democracy Reporting International igazgatója.
Elvitelre – a podcast, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Ezen a héten a moszkvai terrortámadás hátterét és a Rákay-féle Petőfi-film történelmi hitelességét járjuk körbe.
Soha nem látott méreteket öltött az űrfegyverkezés, ami veszélyezteti az információs társadalom és a modern haderők alappilléreit, a műholdakat. Az orosz atomfegyver bevetése teljes pusztítást jelentene.
Bár az Iszlám Állam egyik fiókszervezete vállalta magára a moszkvai terrorakció elkövetését, a Kreml akár hamis nyomokat gyártva is Ukrajnára akarja tolni a felelősséget, miközben az orosz titkosszolgálatokéról egy szót sem szól nyilvánosan.
A válaszhoz érdemes felidézni egy 25 évvel ezelőtti oroszországi merényletsorozatot, amely után Putyin elindította a második csecsen háborút.
A hatalom nyilatkozatai egytől egyig hazugságok, de egy rendőrállamra már csak ez a jellemző, írja Kaszparov a Wall Street Journalban közzétett véleménycikkében.
Meglepő helyről érte kritika az orosz elnököt.
Az amerikai lap cikke szerint a rendszer nem először mutat gyengeséget ilyen kritikus helyzetben: ugyanezt láttuk a Prigozsin-féle puccskísérlet idején is. Vlagyimir Putyin akkor is órákra eltűnt.
Hamar lebuktak, ám a videó így is nagyon terjed a közösségi csatornákon, így akár el is érheti a célját.
A krasznogorszki merénylet óta először nyilatkozott nyilvánosan.